Kaip išlikti energingam?
Sportas sveikata, tikriausi dažnai girdimas posakis. Kaip pakelti energiją? Eikite į parduotuvę ir pamatysite daugybę vitaminų, žolelių ir kitų papildų, kurie reklamuojami kaip energijos stiprintuvai. Kai kurie netgi dedami į gaiviuosius gėrimus ir kitus maisto produktus. Tačiau yra mažai arba visai nėra mokslinių įrodymų, kad energijos stiprintuvai, tokie kaip ženšenis, guarana ir chromo pikolinatas, iš tikrųjų veikia. Laimei, yra dalykų, kuriuos galite padaryti, kad padidintumėte savo natūralų energijos lygį. Štai keli patarimai:
Valdykite stresą
Streso sukeltos emocijos sunaudoja milžiniškus energijos kiekius. Pokalbis su draugu ar giminaičiu, prisijungimas prie paramos grupės ar apsilankymas pas psichoterapeutą gali padėti išsklaidyti stresą. Atsipalaidavimo terapijos, tokios kaip meditacija, savihipnozė, joga ir tai chi, taip pat yra veiksmingos streso mažinimo priemonės. Apsaugokite save nuo lėtinio uždegimo žalos. Mokslas įrodė, kad lėtinis, žemo laipsnio uždegimas gali virsti tyliu žudiku, kuris prisideda prie širdies ir kraujagyslių ligų, vėžio, 2 tipo diabeto ir kitų ligų. Sumažinkite savo apkrovą. Viena iš pagrindinių nuovargio priežasčių – per didelis darbas. Per didelis darbas gali apimti profesinius, šeimos ir socialinius įsipareigojimus. Pabandykite supaprastinti savo „būtinai atlikti“ veiklų sąrašą. Nustatykite savo prioritetus svarbiausių užduočių atžvilgiu. Sumažinkite tuos, kurie yra mažiau svarbūs. Jei reikia, apsvarstykite galimybę paprašyti papildomos pagalbos darbe.
Pratimai beveik garantuoja, kad miegosite ramiau. Tai taip pat suteikia jūsų ląstelėms daugiau energijos deginti ir cirkuliuoja deguonį. O mankšta gali padidinti smegenų dopamino lygį, o tai padeda pakelti nuotaiką. Vaikščiodami periodiškai padidinkite tempą, kad gautumėte papildomos naudos sveikatai. Venkite rūkyti. Jūs žinote, kad rūkymas kelia pavojų jūsų sveikatai. Tačiau galbūt nežinote, kad rūkymas iš tikrųjų išsemia energiją, sukeldamas nemigą. Tabake esantis nikotinas yra stimuliatorius, todėl pagreitina širdies ritmą, padidina kraujospūdį ir stimuliuoja smegenų bangų aktyvumą, susijusį su budrumu, todėl sunkiau užmigti. O kai tik užmigsite, jo priklausomybę sukelianti galia gali įsijungti ir pažadinti potraukį. Apribokite miegą. Jei manote, kad jums trūksta miego, pabandykite miegoti mažiau. Šis patarimas gali skambėti keistai, tačiau nustačius, kiek miego iš tikrųjų reikia, galima sutrumpinti laiką, kurį praleidžiate lovoje nemiegodami. Šis procesas padeda lengviau užmigti ir ilgainiui skatina ramesnį miegą.