Paprasti paspirtukai – tinkami ne tik vaikams, bet ir suaugusiems
Paspirtukai įprastai yra klasifikuojami pagal tai, kam jie yra skirti. Tai yra vaikiški, suaugusiems bei sportiniai. Kiekvienoje iš šių kategorijų atitinkamai rasite paspirtukus, kuriems galioja maksimalios apkrovos, taip pat aktualu ir žmogaus ūgis.
Šiuo metu didžiausią paklausą išlaiko vaikams skirti paspirtukai. Išskirtinai vaikams skirti paspirtukai – tai tokie, kurie tinkami maždaug iki 8-10 metų amžiaus grupei. Šią kategoriją išskiriame būtent dėl maksimalios šiai grupei priskiriamos apkrovos, kuri dažniausiai yra iki 50-65 kg. Be to, jų konstrukcija būna paprastesnė, todėl paspirtukas žymiai pažeidžiamesnis.
Kita kategorija – suaugusiems skirti paspirtukai. Šios kategorijos paspirtukai yra skirti didesniam žmogaus svoriui bei ūgiui. Dažniausiai pasitaikantys suaugusiųjų paspirtukai, kurie pagal gamintojo nurodytas rekomendacijas tinka iki 100 kg sveriančiam žmogui. Yra vos keletas gamintojų, kurių paspirtukų maksimali apkrova yra daugiau nei 100 kg.
Ir tikrai taip – egzistuoja ir sportiniai paspirtukai, su kuriais galima atlikti pačius įvairiausius triukus. Jie turi specifines charakteristikas, yra lengvi ir tvirtesni nei įprasti. Tokie paspirtukai nėra skirti vien tik sportui, juos renkasi dažnai ypatingai aktyviems vaikams, kurie mėgsta gerai pašėlti. Dėl itin aktyvaus jų naudojimo, saugumo sumetimais šių paspirtukų vairas nėra reguliuojamas.
Kai kuriais atvejais paspirtukai gali būti tinkami tiek vaikams, tiek suaugusiems. Tačiau tikrai ne visada ir ne visi – priklauso nuo paspirtuko charakteristikų ir žmonių svorio. Paspirtukai, kurių maksimali apkrova yra iki 100 kg, gali būti tinkami ir šiek tiek vyresniems vaikams. Tiesiog svarbu, kad rankenos aukštis būtų saugus naudoti. O suaugusiajam svarbus platformos dydis, kad tilptų pilna pėda, kitaip važiuoti bus nepatogu.
Mažesniems vaikams, vien dėl jų pačių saugumo, nerekomenduojami elektriniai paspirtukai. Juos galima naudoti tik su griežta suaugusiųjų priežiūra.