Ką reikia žinoti apie verslo finansavimą iš ES fondų?
ES remiamos paskolos ir rizikos kapitalas yra prieinami bet kokio dydžio ir sektoriaus įmonėms. ES teikia finansinę paramą ir garantijas, kad vietos bankai, verslo investuotojai ir rizikos kapitalo investuotojai galėtų lengviau jums paskolinti pinigų ar investuoti į jūsų įmonę. Šiuo metu ES verslo finansavimas labai populiarus.
Galimas platus finansavimo spektras: verslo paskolos, mikrofinansavimas, garantijos ir rizikos kapitalas.
Sprendimą skirti ES finansavimą priima vietos finansų institucijos (bankai, angelai investuotojai, rizikos kapitalistai).
Tikslias finansavimo sąlygas – sumą, trukmę, palūkanų normas ir įkainius – nustato finansų institucijos.
Jūs turite teisę gauti atsiliepimą iš kredito įstaigų apie jų sprendimą. Tai gali padėti jums suprasti savo finansinę padėtį ir pagerinti jūsų galimybes gauti finansavimą ateityje, jei jums nepasisektų.
Galimos ES lėšos:
COSME programa – iki 150 000 € paskolos SVV įmonėms.
InnovFin programa – paskolos ir garantijos inovatyviam verslui bei mokslinių tyrimų projektų finansavimas.
„Kūrybiška Europa“ – paskolos kultūros ir kūrybos sektoriams.
Užimtumo ir socialinių inovacijų programa (EaSI) – iki 25 000 eurų paskolos labai mažoms įmonėms ir pažeidžiamiems asmenims, norintiems steigti mikroįmonę, ir iki 500 000 eurų investicijos socialinėms įmonėms.
Europos struktūriniai ir investicijų fondai – paskolos, garantijos, nuosavo kapitalo finansavimas ar verslo dotacijos.
Europos investicijų bankas ir Europos investicijų fondas – paskolos verslui, mikrofinansavimas, garantijos ir rizikos kapitalas.
ES turi keletą skirtingų finansavimo programų, į kurias galite kreiptis, priklausomai nuo jūsų verslo / projekto pobūdžio.
Yra 2 finansavimo tipai: tiesioginis ir netiesioginis.
Tiesioginis finansavimas – kapitalo paskirstymą valdo Europos institucijos. Finansavimas teikiamas per dotacijas.
Dotacijos skiriamos konkretiems projektams, susijusiems su ES politika, paprastai po viešo paskelbimo, vadinamo kvietimu teikti paraiškas.