Ką turite žinoti eksportuodami prekes į užsienį?
Jaunoms neseniai susikūrusios įmonėms žengti pirmuosius žingsnius užsienio rinkoje be papildomų investicijų yra sunkiai įveikiama užduotis. Surasti pirkėją kuris iš anksto sumokėtų didelę sumą už produkciją ir lauktų kol jis bus pristatyta yra retai pasitaikantis variantas. Kur kas dažniau prekybos sąlygas diktuoja pirkėjas nes is turi galimybę rinktis iš daugelio tiekėtų ir šiuo pranašumu naudojasi. Būtina įvertinti ir ypač konkurencingus gamintojus iš Kinijos ir Indijos. Apie ką reikia pagalvoti pradedant eksportą, kokios galimos problemos ir iššūkiai laukia naujų įmonių.
Konkurencinė aplinka
Tarptautinė prekyba yra neišvengiama sėkmingos įmonės plėtros kryptis nes dažnai įmonės susiduria su ribota Lietuvos ir kaimyninių šalių rinkomis kai nepavyksta padidinti pardavimų įgyvendinant naujas marketingo priemones. Kad ir kaip drąsiai būtų žvelgiama į ateitį reikia įvertinti visus rizikos faktorius. Dažnai klaidingai įsivaizduojama, kad įmonei su nedidelėmis sąnaudomis pavyks atsikasti nors ir nedidelį rinkos pyrago gabalėlį ir to užteks veiklos pradžiai. Realybėje viskas klostosi kitaip, procesai trunka daug ilgiau nei tikėtasi, rezultatai netenkina ir rezultate reikia didesnių pradinių investicijų nei buvo planuota.
Mokesčiai
Planuojant prekyba užsienyje neužtenka išanalizuoti konkurencingų produktų pasiūlos, kainų, vartotojų preferencijų ir lojalumo vietiniams prekių ženklams. Didele dalimi pelnas priklausys ir nuo mokesčių kuriuos bus įpareigota mokėti įmonė todėl reikia įvertinti ar yra pridėtinės vertės mokestis, muito mokesčiai bei akcizai jei prekės yra specialios paskirties.
Transportavimo kaštai
Sužinoti ar jūsų produktas bus konkurencingas užsienio rinkoje nėra sudėtinga. Prie gaminio kaštų pridėtus pervežimo išlaidas ir pardavimo tarpininko dar kitaip vadinamo distributoriaus užmokestį už paslaugas galite galna tiksliai kokią kaina jūsų produkcija bus parduodama Prancūzijos, Vokietijos ar kitos šalies parduotuvių lentynose.
Brexit baigtis
Daugiausias neapibrėžtumas ir galvos skausmas stambiam verslui ir tuo labiau smulkiesiems prekybininkams iki šiol išlieka Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos galutinės sutarties sąlygos. Labiausiai gąsdinantis yra Brexit be sutarties ir tai jau įtakojo daug įmonių perkelti savo veiklas į Europos Sąjungos šalis.