Kaip prižiūrėti papuošalus namuose?

Papuošalų valymas namuose yra labai atsakingas reikalas. Papuošalai yra vienas intymiausių ir brangiausių mūsų aksesuarų. Supratimas, kaip prižiūrėti ir saugoti brangius papuošalus, gali pakeisti pasaulį išlaikant jų grožį ir išlaikant palikuonių spindesį ateinančioms kartoms. Kaip žalingi saulės spinduliai gali pažeisti mūsų odą, šviesa ir šiluma gali paveikti spalvoto brangakmenio patvarumą ir spalvą. Laikui bėgant ir jų perteklius taip pat gali išblukti arba sugadinti kai kuriuos brangakmenius, tokius kaip ametistas, kunzitas, topazas ir kriauklių kamejas. Perlai ir kitos gležnos medžiagos, tokios kaip dramblio kaulas, išbalins stipriai veikiant šviesai. Kiti brangakmeniai, ypač gintaras, laikui bėgant gali patamsėti, kai yra veikiami per daug šviesos. Su vintažiniais papuošalais, tokiais kaip  prancūziško 18K geltono aukso ir deimantų plunksnų sagė, maždaug 1860 m., reikia elgtis atsargiai, juos galima nuvalyti tik vandeniu ir minkšta, pūkelių neperpučiančia šluoste.

Per didelis karštis ir staigūs temperatūros pokyčiai taip pat gali sulaužyti kai kuriuos brangakmenius. Šiluma gali lengvai pašalinti natūralią drėgmę, kurios reikia šiems brangakmeniams, kad išlaikytų savo grožį. Pavyzdžiui, perlai gali išdžiūti, įtrūkti ir pakeisti spalvą. Opalai gali pasidaryti balti arba rudi, atsirasti smulkių įtrūkimų ir prarasti spalvų žaismą.

Kuo valyti auksą? Cheminių medžiagų poveikis gali pažeisti tauriuosius metalus – auksą, sidabrą ir platiną – arba pakeisti jų spalvą, taip pat gali pakenkti kai kuriems spalvotiems brangakmeniams. Netgi kasdienėse medžiagose, tokiose kaip plaukų lakas, losjonas, kvepalai ar kita kosmetika, gali būti cheminių medžiagų, kurios visam laikui sugadins jūsų perlų paviršių ir kitus gležnus ar porėtus brangakmenius (pvz., turkis). Dailūs papuošalai turi būti nuimami prieš nardydami į chloruotą baseiną arba prieš naudodami buitinius valiklius. Daugelyje šių valiklių yra amoniako, kuris gali būti per stiprus subtiliems brangakmeniams ar vintažiniams papuošalams. Chloro baliklis, kitas įprastas buitinis tirpiklis, gali įdubti arba pažeisti aukso lydinius. Papuošalų valymas tokių kaip sidabrinių papuošalų valymas gali būti atliekamas namuose.

Daugelis spalvotų brangakmenių yra reguliariai apdorojami, siekiant pagerinti spalvą ir aiškumą. Šias procedūras gali neigiamai paveikti karštis, tirpikliai, garai ir ultragarsiniai valikliai. Žinojimas, ar jūsų brangakmenis buvo apdorotas, yra pirmas žingsnis norint žinoti, kaip jį prižiūrėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>