Kokias daržovių sėklas sėsime šiemet?
Įpusėjus žiemai, dienos tampa jau šiek tiek ilgesnės bei šviesesnės, juntama, jog po truputį atkeliauja taip ilgai lauktas pavasaris. Šis nuostabus metų laikas su savimi atsineša šilumą, šviesą, gaivą ir, svarbiausia, gyvybę! O nuo ko gi prasideda gyvybė? Atsakymas paprastas – nuo mažytės sėklos, iš kurios išauga ryškiaspalvė gėlė, saldi uoga ar daug vitaminų turinti daržovė. Šeimininkės po truputį pradeda mąstyti, ką, jau ankstyvą pavasarį, norėtų pasėti. Svarbiausia – daržovių sėklos! Taip mąsto daugelis moterų. Juk iš daržovių vasarą gaminsime įvairiausias salotas, jas marinuosime, kepsime, virsime ar tiesiog valgysime šviežias.
Sudarant sąrašą, kokias sėklas pirkti, pirmąsias pozicijas dažniausiai užima pomidorų, agurkų, morkų, salotų sėklos. Bet kaip išsirinkti iš gausybės rūšių bei porūšių? Pavyzdžiui, pomidorai! Peržvelgus šios maistingos daržovės sėklų rūšis, atrasime – aukštaūgius, žemaūgius, slyvinius, vyšninius, mažuosius, geltonuosius netgi juoduosius pomidorus! Žinoma, dažniausiai renkamės pagal tai, ką valgome, ką mėgstame, kokias auginimo sąlygas turime. Taip pat labai svarbu, jog auginimo procesas būtų nesudėtingas ir nereikalautų daug priežiūros.
Be jokios abejonės, kasmet kiekvienai (na arba bent jau daugeliui) smalsu išbandyti ir kažką naujo, dar nebandyto, neauginto, neragauto. Tad į sąrašą dar galima įrašyti kininių bastučių, afrikietiškų agurkų, daržovinių artišokų, spagetinių moliūgų, garbanotųjų kopūstų ar kitų.
Pasėti sėkla neišdygo, norimas vaisius nesubrendo ar nesunoko, nemanykite, jog Jūs niekam tikus sodininkė! Yra tokių gėlių, vaisių, uogų, kurioms mūsų klimato sąlygos nėra pačios tinkamiausios. Ypatingai svarbu prisiminti, jog ne visos augalų ar daržovių sėklos vienodos. Kai kurioms reikalingas specialus paruošimas. Visos aktualios rekomendacijos būna surašytos ant sėklų pakuotės. Svarbiausia nebijoti rizikuoti ir interpretuoti.