Pigiausios dalys – blogiausios dalys?
Rinkoje taip jau yra: kiekvienas kainą nustato remdamasis savais kriterijais, todėl pirkėjai neretai nustemba, kodėl, iš pažiūros atrodo, tokio pačio daikto kaina skiriasi kelis kartus. Todėl kaina yra tapusi vienu iš svarbiausių kriterijų renkantis vieną arba kitą prekę. Dažnai žmonės sako, kad, jei daiktas brangus, tai jis tikrai yra kokybiškas, o kuo pigesnis, tuo nekokybiškesnis. Tačiau specialistai teigia, kad tai – ne visai tiesa.
Teigti, kad tik brangios dalys yra geros, pigesnės – blogesnės, o pigiausios dalys – niekam tikusios, tikrai negalima.
Kaina dažnai priklauso nuo prekės ženklo: pasaulyje žinomo prekės ženklo ir tokios pačios kokybės nežinomo gamintojo dalies kaina, neabejotinai, skirsis. Tačiau ne kokybė. Taip pat kainą įtakoja kiti veiksniai: ar dalis yra paklausi, ar itin reta, ar ji dažnai keičiama, ar tik vieną kartą per visą automobilio eksploatacijos laiką ir t. t. Taip pat maža autodalių kaina gali būti dėl atsiradusių naujesnių, pažangesnių modelių ir daugybės kitų priežasčių. Svarbiausia, kad nuo to nekinta dalies kokybė.
Kaip skiriasi kainos, taip skiriasi ir automobilių vairuotojų tipai. Vieni nori tik firminių garsių prekės ženklų autodalių ir negaili pinigų už vardą bei kokybę, kiti renkasi pigesnes nežinomų gamintojų dalis arba dar pigesnius variantus – analogus, tačiau jie kokybe taip pat nerizikuoja.
Tačiau skirtumas tik tas, kad pigesnes dalis gali tekti keisti dažniau. Tai gali priversti susimąstyti tuos, kurie žiūri į perspektyvas ir nori sutaupyti per ilgą laiką, tačiau tai didelis privalumas visiems, kurie į tokią tolimą ateitį nežiūri ir nori sutaupyti šiandien.
Taigi, rinktis galima iš brangesnių ir pigesnių dalių, kurių kainų skirtumą įtakoja tokie veiksniai kaip prekės ženklas ir pan., tačiau kokybė nuo to nekinta, todėl bijoti mažos kainos nereikia.